Inflacja mu nie straszna! Wiadomo ile zarabia Jarosław Kaczyński

Fot. Facebook/pisorgpl

 

Prezes PiS już od dawna zapowiada swoje wyczekiwane przejście na emeryturę, jednak wciąż końca jego kariery politycznej nie widać. Co trzyma go przy władzy? Ujawniono, ile zarabia Jarosław Kaczyński – prezes partii rządzącej oraz wicepremier polskiego rządu ds. bezpieczeństwa.

REKLAMA

W jednym z ostatnich wywiadów Kaczyński złorzeczył na rosnące ceny w sklepach. Mówił, że zdaje sobie sprawę, że wszelkie produkty drożeją w zastraszającym tempie i że odczuwa drożyznę – choć dodał, że on akurat nie musi się za bardzo tym martwić, bo są ludzie, którzy mają znacznie gorszą sytuację finansową.

Prezes PiS rzeczywiście biedy nie klepie. Podpis prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawą o podwyżkach dla posłów i rządu, zapewnił Kaczyńskiemu miesięczne uposażenie w kwocie 12826,57 zł brutto. Doliczając do tego ZUS-owską emeryturę, wicepremier przytula co miesiąc ok. 20 000 zł brutto.

REKLAMA

To jednak nie wszystko, bo do dochodów Prezesa można również doliczyć wydatki (Państwa) poniesione w związku z piastowaniem przez niego urzędu. Kaczyńskiemu przysługuje, m.in. służbowe auto wraz z kierowcą, a jego ochrona kosztuje rocznie 1,8 mln zł!

Ponadto, jak donosi Business Insider – według oświadczenia majątkowego, Jarosław Kaczyński ma 142 000 zł oszczędności. Jest także współwłaścicielem 1/3 warszawskiej willi o wartości 1,5 mln złotych.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: