rozbite jajko
fot. screen Youtube / Master Clean USA: Life Enhancement Tips and Tricks

W kuchni bardzo łatwo o różne incydenty np. rozbicie jajka. Gdy upadnie nam na ziemię, chcemy je błyskawiczne zebrać, ale nie zawsze nam to wychodzi. Jak zrobić to szybko i efektywnie?

W czasie rozmaitych czynności w kuchni nierzadko zaliczyć drobne potknięcia lub wpadki. Czasami każdy z nas rozsypie, upuści albo rozbije także pewną rzecz, co frustruje wiele osób i wzbudza emocje. Warto wtedy mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych trików, dzięki którym natychmiast zrobimy porządek.

Sposób na błyskawiczne posprzątanie rozbitego jajka

Staranne posprzątanie miejsca, w którym rozbiło się jajko, jest bardzo istotne, ponieważ w surowej formie może być skupiskiem wielu zarazków. Należy wtedy sięgnąć po szmatkę z mikrofibry, zwilżyć ją ciepłą wodą i za jej pomocą usunąć jajko z podłogi.

Jak szybko posprzątać rozbite jajko? Użyj… soli!

Rozbite na podłodze jajko można też łatwo posprzątać w inny sposób. Do tego celu przyda się garść soli. Należy posypać nią jajko i poczekać kilka minut, aż zastygnie. Potem będzie można już bez problemu zebrać wszystko z podłogi, a na samym końcu przetrzeć powierzchnię podłogi gąbką albo ręcznikiem papierowym.

Pospolity sposób sprzątania tak samo skuteczny

Tradycyjna miotła czy szufelka do sprzątania? Czemu nie?! Znacznie łatwiej ogarnąć kuchenny rozgardiasz z rozbitym jajkiem przy użyciu szpatułki kuchennej i gąbki do mycia naczyń. Wszystko w mgnieniu oka zniknie z podłogi.

Przypalenia łatwo usunąć solą

Przyprawa ma szczególną moc i można ją zastosować także w przypadku przypalonych powierzchni. Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się chociaż raz w życiu coś przypalić. W takiej sytuacji wystarczy miejsce zasypać solą i dolać trochę wody, tak aby utworzyła się pasta. Potem należy zostawić powierzchnię najlepiej na całą noc, a brud zejdzie bez wysiłku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę