zmywanie naczyń
fot. screen Youtube / DOST-ITDI

Naczynia są brudne, a płyn do mycia akurat wam się skończył? Okazuje się, że można zastąpić go np. mąką. Ma ona właściwości absorbujące i doskonale usuwa tłuste plamy. Sprawdźcie, jak ten oraz inne środki wykorzystać w kuchennych porządkach.

Jak umyć naczynia bez płynu?

Naczynia można oczyścić bez użycia detergentów. Skutecznym środkiem pozwalającym oczyścić brudne talerze jest mąka. Dzięki jej właściwościom absorbującym z łatwością usuniecie tłuste plamy. Możecie ją zastosować na dwa sposoby. Jeżeli zabrudzenia nie są zaschnięte, wystarczy, że posypiecie nią naczynia. Wetrzyjcie ją w zanieczyszczenia i dokładnie spłuczcie pod bieżącą wodą. Gdy resztki jedzenia już nieco podeschły, naczynia warto zanurzyć w gorącej wodzie z dodatkiem garści mąki i dodatkowo łyżki soli. Pozostawcie je w takiej kąpieli do czasu wystygnięcia roztworu, potem usuńcie wszystkie plamy.

Co jeszcze można wykorzystać do mycia naczyń?

Naczynia można też umyć, korzystając z cytryny. Wystarczy sok z kilku owoców połączyć z solą – taka mieszanka pozwoli sprawnie uporać się za zabrudzeniami. Jeżeli nie macie cytrusów, sok możecie zastąpić kwaskiem cytrynowym.

Innym skutecznym specyfikiem jest mieszanka sody oczyszczonej i octu. Wystarczy, że do komory zlewu wlejecie ciepłą wodę i szklankę octu, a następnie dodacie kilka łyżek białego proszku. Wymoczcie w takiej kąpieli naczynia, a na końcu opłuczcie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę