tabletki do zmywarki
fot. screen Youtube / Honest to Goodness

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tabletek do zmywarki wcale nie trzeba kupować – można je „wyprodukować” samodzielnie w domu. To tanie, łatwe i ekologiczne rozwiązanie.

Tabletki do zmywarki można zrobić w ekspresowym tempie. Należy przygotować jedynie cztery produkty, które praktycznie każdy znajdzie w swoim domu. Do przygotowania domowych tabletek czyszczących przydadzą się:

-1 szklanka soli,
-2 szklanki sody oczyszczonej,
-1 szklanka wody,
-2 szklanki kwasku cytrynowego.

Domowy patent na tabletki do zmywarki

Na początku zwykłą sodę oczyszczoną zamień w kalcynowaną. Piekarnik rozgrzej do temperatury 200°C, a następnie rozsyp na blasze adekwatną ilość sody oczyszczonej. Gdy piekarnik będzie rozgrzany, włóż do niego formę z białym proszkiem na 60 minut. Potem wyciągnij sodę i wymieszaj ją z kwaskiem cytrynowym i solą. Możesz to zrobić w niedużym naczyniu. Do tej mieszanki dolewaj powoli wodę i zacznij mieszać produkty, aż powstanie pasta. Jeśli chcesz, aby naczynia ładnie pachniały, wlej do mieszanki kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Umieść ją w foremkach do lodu i odstaw na 30 minut. Po upływie wyznaczonego czasu domowe tabletki do zmywarki będą już gotowe do użycia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę