Katolicka uczelnia buduje akademik „na wypasie”. Czarnek dał na ten cel prawie 55 mln zł

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Fot. Katolicki Uniwersytet Lubelski Facebook

Katolicki Uniwersytet Lubelski pokazał w mediach społecznościowych fotografie miejsca, w którym ma powstać kolejny uczelniany akademik. Na jego terenie mają się znaleźć między innymi siłownia, a sam budynek ma mieć siedem kondygnacji i posiadać jednoosobowe pokoje.

REKLAMA

W 2026 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski zyska już szósty akademik na terenie swojego kampusu. Właśnie na ten rok planowane jest ukończenie budowy najnowszej inwestycji, na którą Ministerstwo Edukacji za czasów ministra Przemysława Czarnka przekazało 54 640 000 zł.

Imponujące wyposażenie budowanego akademika

Nowy akademik powstanie przy ulicy Konstantynów, natomiast dokładna lokalizacja ma zostać ustalona w dokumentacji projektowej. Wiadomo jednak jak będzie wyglądało jego wnętrze, o czym jako pierwszy poinformował „Kurier Lubelski”.

REKLAMA

– Akademik ma mieć 7 kondygnacji, w tym jedną podziemną oraz będzie zawierał co najmniej 50 segmentów. W każdym z nich zaplanowano dwa jednoosobowe pokoje oraz aneks kuchenny i łazienkę. W domu studenta będą wykonane niezbędne pomieszczenia wspólne takie jak pralnia, suszarnia, depozyt, sala do ćwiczeń oraz mała sala kinowa i magazyny. Nie zabraknie też recepcji, a także pomieszczeń dla administracji i technicznych – czytamy w tekście lokalnego portalu.

Co więcej, cały budynek będzie klimatyzowany, natomiast w niektórych pokojach zostaną zamontowane specjalne drzwi wyciszające dźwięki. Obecnie lubelska uczelnia posiada cztery domy studenckie w samym Lublinie i jeden zamiejski. Mieszka w nich łącznie 684 studentów i doktorantów oraz siedmiu pracowników.

REKLAMA

Podziel się: