Ukraiński zawodnik Premier League powiedział kilka wzruszających słów do Polaków
fot. Twitter |
@viaplaysportpl

To już ponad rok, odkąd na Ukrainie wybuchła krwawa wojna, spowodowana inwazją Federacji Rosyjskiej. To także ponad rok, odkąd Polacy ofiarnie rzucili się na pomoc walczącym za swój kraj Ukraińcom, jak i tym, którzy uciekli przed wojną do Polski, gdzie znaleźli bezpieczne schronienie. Dziękował za to w tym tygodniu prezydent Wołodymyr Zełeński podczas wizyty w Warszawie, ale dziękują również zwykli Ukraińcy. Jednym z nich był piłkarz Premier League. Kiedy dowiedział się, że wywiad z nim przeprowadzają Polacy, wzruszył się i wypowiedział piękne słowa.

Ołeksandr Zinczenko to ukraiński piłkarz, który występuję na pozycji obrońcy w angielskim klubie Arsenal Londyn. Niewykluczone, że w tym roku zawodnik będzie cieszył się wspólnie z drużyną mistrzostwem Anglii. „Kanonierzy” nieoczekiwanie prowadzą w tabeli Premier League, wyprzedzając klub z drugiego miejsca aż o 8 punktów. 25-latek nie zapomniał jednak o tym, skąd pochodzi. Cały czas angażuje się w sprawy swojego kraju. Kiedy 24 lutego Rosjanie zaatakowali Ukrainę, piłkarz miał rozważać nawet powrót do kraju, aby walczyć z najeźdźcami – podaje „The Sun”. Został od tego odwiedziony przez managerów jego ówczesnego klubu, Manchesteru City.

Jako, że jego teraźniejszy klub zmierza wprost po mistrzostwo Anglii, wywiad z obrońcą Arsenalu przeprowadzili dziennikarze Viaplay. Tak się złożyło, że zawodnik udzielał go ekipie z polskiego oddziału platformy streamingowej. Kiedy się o tym dowiedział, bardzo się wzruszył, a potem w emocjonalnych słowach podziękował Polakom za ich pomoc.

Kiedy zawodnik Arsenalu Londyn dowiedział się, że rozmawia z Polakami, wypowiedział kilka ciepłych słów pod ich adresem

„Chciałbym bardzo podziękować całej Polsce, a także wszystkim Polakom za pomoc, jaką dostaliśmy, a także dalej otrzymujemy. W złych momentach poznaje się prawdziwych przyjaciół, prawdziwych braci. Mam nadzieję, że ten koszmar się skończy szybko. I po tym wszystkim będziemy razem mogli się cieszyć. Świętować, że pokonaliśmy tę terrorystyczną agresję” – powiedział Ołeksandr Zinczenko.


„Super się z Aleksem gadało na wiele tematów, nawet jeśli krótko. W zasadzie mogę zdradzić, że ja go tylko spytałem, jak się czuje i wtedy on… No, sam z siebie to powiedział. Trzeba pomagać” – napisał z kolei, na Twitterze, dziennikarz Michał Zachodny, który przeprowadzał wywiad z Zinczenką.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę