Wózek
Fot. Facebook | Ambitna Częstochowa

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w Częstochowie. Na mężczyznę spacerującego z dzieckiem w wózku z budynku spadła bryła lodu. Oboje trafili do szpitala i na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bardzo niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w ostatnią środę przy ulicy Armii Krajowej 72 w Częstochowie. „Dziennik Zachodni” informuje, że mężczyzna wychodził z na spacer z 13-miesięcznym dzieckiem w wózku, podczas gdy spadła na nich bryła lodu z 4-piętrowego budynku.

– Kiedy mężczyzna wyszedł z dzieckiem z bloku już poza daszek znajdujący się nad wyjściem z klatki schodowej, spadła na niego bryła lodu. Obiekt uderzył tylko w 34-letniego mężczyznę powodując u niego uraz głowy. Mężczyzna trafił do szpitala na badania. Także dziecko zostało tam zabrane. Nie miało ono jednak żadnych zewnętrznych obrażeń. Po fakcie na dwór wyszła też matka dziecka, jej też się nic nie stało – relacjonuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

W sieci zaroiło się od nieprzychylnych komentarzy. Na profilu „Ambitna Częstochowa” pewien mężczyzna napisał, że już w środowy poranek wysłał wiadomość e-mail ze zdjęciami nawisów lodowych, jakie zaobserwował w tej okolicy.

„Dziennik Zachodni” podaje, że internauci masowo zaczęli zamieszczać w sieci zdjęcia podobnych formacji lodowych. Pod budynkami użyteczności publicznej, ale i blokami można było spotkać w ostatnich dniach strażaków na podnośnikach i ekipy firm, które zajmują się usuwaniem lodu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!