Fot. Twitter.com/pisorgpl

Resort finansów podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawił nową ustawę podatkową dotyczącą Polskiego Ładu. Władze zapewniły, że dzięki niej w kieszeniach Polaków zostanie 8 mld zł.

Resort finansów przedstawił dane, zgodnie z którymi drugi próg podatkowy zostanie zwiększony do kwoty 120 tys. zł. Ponad połowa podatników z tego progu, licząca około 620 tys. osób zacznie płacić podatek na poziomie 17% – opisuje portal ,,Strefa Inwestorów”.

Dodatkowo nowa ustawa podatkowa w ramach Polskiego Ładu zakłada, że zwiększeniu ulegnie kwota wolna od podatku – z 8 tys. zł do 30 tys. zł. Co więcej, bez względu na formę zatrudnienia (umowa o pracę, własna działalność gospodarcza) każdy będzie płacić stawkę zdrowotną w wysokości 9% od osiąganych dochodów.

Podniesienie drugiego progu podatkowego poskutkuje tym, że stawkę 32% będą płacić ci, których miesięczne dochody przekraczają 12 tys. zł.

Jak mówił Jan Sarnowski podczas konferencji prasowej, 18 milionów Polaków ma odczuć pozytywne zmiany wynikające z nowej ustawy. Wielu emerytów z kolei nie będzie musiało już opłacać podatku dochodowego. Tylko 4% emerytów zmiany nie będą w ogóle dotyczyły.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę