REKLAMA

Latte a cappuccino
fot. Pixabay

Polacy uwielbiają kawę i z chęcią piją ją zarówno w domu, jak i w kawiarniach. Mała czarna występuje w wielu wariantach i czasami trudno jest się zdecydować na konkretny napój. Dziś weźmiemy pod lupę dwa najpopularniejsze napoje kawowe, a mianowicie: cappuccino i latte. Dowiedzcie się, jakie są pomiędzy nimi różnice.

REKLAMA

Przysłowiowa mała czarna wpływa na nasze samopoczucie, jak nic innego i właśnie za to lubimy ją najbardziej. A czy wiecie, jakie są różnice pomiędzy jej poszczególnymi rodzajami? Jeżeli nie, to mamy dla was mini ściągawkę, dzięki której swoją wiedzą wprawicie w osłupienie niejednego baristę.

Latte a cappuccino – czym się różnią?

Cappuccino to popularny włoski napój kawowy, którego bazą jest czarna kawa (espresso) przyrządzona w specjalnym ekspresie w szczególny sposób. Do małej czarnej najczęściej dodaje się spienione mleko wyglądające jak słodka, mleczna pianka. Objętość tego napoju kawowego przeważnie wynosi 125-150 ml. Z kolei, latte, to bardzo podobny napój do znanego nam już cappuccino. Jednak dolewa się do niego trochę więcej mleka. Objętość latte wynosi ok. 200 ml. Coraz większym uznaniem wśród kawoszy cieszy się także flat white, czyli: „biała płaska”. Nie jest to napój z Włoch, ale z Nowej Zelandii lub Australii. Powstaje z podwójnego espresso, które następnie zalewa się gorącym mlekiem.

REKLAMA

Jeśli jesteście wielbicielami kawy, koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę. Znajdziecie tam doskonały przepis na pumpkin spice late oraz frappuccino.

REKLAMA