Zdj. ilustr./Pixabay.com

Służby sanitarne Korei Południowej ogłosiły, że jedna dawka szczepionek firm Pfizer i AstraZeneca zapobiega COVID-19 ze skutecznością ponad 80 proc. wśród osób w wieku 60 lat i starszych.

Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA) ustaliła, że po podaniu jednej dawki szczepionka firmy AstraZeneca jest w tej grupie wiekowej skuteczna w 86 proc., a preparat Pfizera aż w 89,7 proc.

W raporcie uwzględniono dane dotyczące ponad 3,5 mln mieszkańców Korei Południowej w wieku 60 lat i starszych, które zostały zebrane w ciągu dwóch miesięcy, od 26 lutego. W badanej grupie było ponad 521 tys. osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionek Pfizera lub AstraZeneki.

„W grupie stwierdzono 1237 zachorowań na COVID-19, przy czym tylko 29 wśród osób, które przyjęły szczepionki. To pokazuje, że obie szczepionki zapewniają wysoki stopień ochrony przed chorobą po jednej dawce. (Ludzie) powinni zostać w pełni zaszczepieni zgodnie z zalecanym grafikiem, ponieważ poziom ochrony dodatkowo wzrośnie po drugiej dawce”, przekazała KDCA.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę