Pixabay.com

W sądzie w Lublinie zapadł wyrok w sprawie Łukasza Z., który nakrył swoją żonę z własnym bratem w łóżku. Mężczyzna sięgnął po siekierę, aby wymierzyć sprawiedliwość. Prokuratura oskarżyła go o usiłowanie zabójstwa.

Do ogłoszenia wyroku w sprawie Łukasza Z. doszło w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Do zdarzenia doszło 14 grudnia 2019 roku w mieszkaniu przy ulicy Garbarskiej w Lublinie.

Tamtego dnia Łukasz Z. spożywał alkohol ze swoim kolegą. 38-latek w pewnym momencie postanowił odwiedzić swoją żonę, od której jakiś czas wcześniej się wyprowadził. Zabrał ze sobą siekierę.

Ku jego zdziwieniu Łukasz Z. zastał swoją żonę w łóżku ze swoim bratem. Doszło do bójki, w wyniku której 38-latek zranił swojego brata siekierą w głowę. Mężczyzna został zatrzymany, zaś jego brat trafił do szpitala.

Prokuratura oskarżyła go o usiłowanie zabójstwa brata. Sąd zmienił jednak klasyfikację czynu na usiłowanie spowodowania ciężkiego obrażenia ciała i zastosować złagodzenie kary. Skazano go na rok więzienia, ale Łukasz Z. nie trafi za kratki, bowiem na poczet kary uznano pobyt w tymczasowym areszcie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!