Tesla
Fot. YouTube | KTLA 5

Kobieta przemieszczająca się jedną z autostrad w amerykańskim stanie Kalifornia została nagrana przez innych uczestników ruchu. Kierująca jak gdyby nigdy nic zasnęła za kierownicą, a jednocześnie w swoim samochodzie włączyła funkcję autopilota.

W ostatnich latach doszło do sporej popularyzacji samochodów sterowanych autonomicznie. Dzięki nim kierujący mogą mieć większy komfort jazdy, decydując się na przykład na włączenie automatycznego kierowania. Choć nie do końca jest to bezpieczne, niektórzy skrzętnie z tego korzystają.

Pewna kobieta z amerykańskiego stanu Kalifornia za bardzo jednak wzięła sobie do serca, że auto wykona za nią wszystkie czynności. Jeden z kierowców dostrzegł, że kierująca teslą po prostu zasnęła w trakcie jazdy, nie robiąc sobie nic z zatłoczonej drogi.

Autor nagrania jechał za teslą przez około 15 minut, podczas gdy kobieta przez cały ten czas po prostu spała. Sprawa została zgłoszona na policję, a już na wideo słychać, jak osoby nagrywające są oburzone nieodpowiedzialnym zachowaniem kierującej.

Tesla wielokrotnie podkreślała, że funkcja autopilota w ich samochodach rzecz jasna ma pomagać kierowcom, ale nie może być wykorzystywana jako główny sposób do jazdy. Zastrzeżono, że niezależnie od możliwości włączenia trybu automatycznej jazdy, kierujący muszą być cały czas skupieni.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę