Nieoficjalnie: Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę. Zginęły dwie osoby

fot. shareinfo.pl

Rosyjskie rakiety doleciały do Polski, zabijając dwie osoby — mówią źródła Onetu we władzach i służbach. Natomiast agencja Associated Press przekazała te informacje, opierając się na źródłach w amerykańskim wywiadzie. We wtorek w godzinach popołudniowych doszło do wybuchu ciągnika w powiecie hrubieszowskim, dokładniej w miejscowości Przewodów.

REKLAMA

– Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych — powiedział minister Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller nie zdradził powodu zwołania pilnej narady.

– Proszę nie publikować niepotwierdzonych informacji, będziemy mówić o nich po posiedzeniu — oświadczył krótko Müller.

Do zwołania narady mogło prawdopodobnie przyczynić się ostatnie wydarzenie w Ukrainie – masowy atak sił rosyjskich na obiekty infrastruktury energetycznej. Sytuacja jest krytyczna. Część pocisków a ataku wylądowała w zachodniej części kraju, blisko granicy z Polską.

REKLAMA

„Moje kondolencje dla naszych polskich braci w broni. Zbrodniczy reżim rosyjski wystrzelił rakiety, które są wymierzone nie tylko w ukraińskich cywilów, ale także wylądowały na terytorium NATO w Polsce. Łotwa w pełni stoi po stronie polskich przyjaciół i potępia tę zbrodnię” — skomentował Artis Pabriks, minister obrony Łotwy.

Tę sytuację skomentowało także estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

REKLAMA

„Ostatnie wiadomości z Polski są niepokojące. Prowadzimy ścisłe konsultacje z Polską i innymi sojusznikami. Estonia jest gotowa do obrony każdego centymetra terytorium NATO. Jesteśmy w pełnej solidarności z naszym bliskim sojusznikiem Polską” — czytamy.

Dziennikarz Reutersa Idrees Al skomentował: „Pentagon twierdzi, że nie może w tej chwili potwierdzić doniesień o przejściu rosyjskich rakiet na teren Polski”.

Eksplozja w powiecie hrubieszowskim

– Dwie osoby zginęły w wybuchu ciągnika w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim – takie informacje podało Polskie Radio Lublin. Na miejscu zdarzenia jest wojewoda lubelski Lech Sprawka.

REKLAMA

Według Radia Lublin, do całej sytuacji doszło na terenie suszarni zbóż w godzinach popołudniowych około 15.40.

– Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili – poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, starszy kapitan Marcin Lebiedowicz.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że coś takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji.

Udostępnij: