REKLAMA

Fot.Facebook.com/pisorgpl

Prezes PiS zabrał głos na sali sejmowej, wywołując ostrą krytykę. Jego wypowiedź spotkała się z obroną ze strony politycznych sprzymierzeńców, którzy stanęli w obronie lidera partii.

REKLAMA

– Kaczyński, który przespał wystąpienie Morawieckiego, teraz się do niego odnosi. Niestety widać, że nie słuchał. Ten kabaret przerósł moje oczekiwania – komentowała wystąpienie Kaczyńskiego na portalu X (dawniej Twitter) dziennikarka Renata Grochal.

Burza krytyki po wystąpieniu Kaczyńskiego

REKLAMA

Poseł Krzysztof Brejza zwrócił uwagę, że Kaczyński odnosił się do 'polityki wartości’. – Jedyna wartość jaka jest im bliska, to wartość kasy i przelewów – napisał Brejza.

Dominika Długosz zwróciła uwagę na czas trwania wystąpienia. – Zupełnie nie wiem dlaczego prezes Kaczyński ma nadal prawo do swobodnego przekraczania czasu wypowiedzi. 30 sekund na skończenie myśli i do widzenia – napisała na portalu X.

REKLAMA

Elżbieta Rafalska snuła pochwały pod adresem prezesa PiS-u. – Znakomite wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Dalekosiężne, strategiczne, odnoszące się do wszystkich obszarów życia społeczno-gospodarczego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński – klasa sama w sobie. W odpowiedzi z sali usłyszeliśmy jazgot opozycji – napisała była minister.

Łukasz Schreiber również postanowił nawiązać do słów Kaczyńskiego. – Prezes J. Kaczyński o wielkiej wadze dzisiejszych decyzji w Sejmie: 'Nie możemy się zgodzić na to, aby polska niepodległość była znowu historycznym incydentem, jak ta z lat 1918-39. Polska może się rozwijać tylko jako państwo niepodległe! – napisał.

źródło: wp.pl

REKLAMA