Fot. Pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce postawiła zarzuty w sprawie poszkodowanej 16-latki. Dotyczą one nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem w postaci ciężkich obrażeń ciała i nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Podejrzanym jest proboszcz jednej z łomżyńskich parafii.

Do zdarzenia doszło w położonych w gminie Łyse Dudach Puszczańskich. 16-latka została potrącona przez samochód i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak informuje ,,Tygodnik Ostrołęcki”, nastolatka wciąż jest w szpitalu, a jej stan pozostaje poważny. Jej obrażenia realnie zagrażają jej życiu.

Przez kilka dni po wypadku śledczy szukali sprawcy wypadku, który nie udzielił nastolatce pomocy. 11 marca zatrzymano w tej sprawie księdza proboszcza, który wówczas pełnił posługę w kościele diecezji łomżyńskiej. Usłyszał on już zarzuty.

Pierwszy zarzut to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem ciężkich obrażeń ciała u małoletniej pieszej. W wyniku tego doszło do obrażeń ciała, które spowodowały u pokrzywdzonej chorobę realnie zagrażającą życiu. Drugi czyn to nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym – powiedziała Elżbieta Łukasiewicz, rzeczniczka ostrołęckiej prokuratury.

Podejrzany częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. Dzień po opublikowaniu zarzutów pełnomocnik kapłana udostępnił oświadczenie.

Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny. Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę – za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tegoż zdarzenia – brzmi jego treść.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę