Rekiny
Fot. DailyStar Twitter

Na katalońskim wybrzeżu wczasowicze zauważyli dwa rekiny. W tym samym czasie w wodzie znajdowało się wiele osób, które nagle zaczęły w popłochu uciekać. Spora część z nich została wyciągnięta z ostatniej chwili na łodzie.

Do niecodziennego jak na ten region świata zdarzenia doszło w niedzielę 16 lipca u wybrzeży Portbou w Katalonii. Rekiny wywołały panikę, wskutek której wypoczywający zaczęli uciekać z wody. Na szczęście wszyscy zdążyli wyjść na ląd.

Rekiny zidentyfikowano jako żarłacze błękitne, które do niedawna nazywano żarłaczami ludojadami. Są to osobniki, które poruszają się ospale, ale w razie potrzeby rozwijają dużą prędkość.

W ostatnich tygodniach kilkukrotnie dochodziło do bliskiego podpłynięcia rekinów pod hiszpańskie wybrzeże. Pod koniec czerwca trzy plaże w Katalonii zostały zamknięte na skutek zaobserwowania żarłaczy błękitnych.

Naukowcy zastanawiają się, z jakiego powodu rekiny coraz częściej podpływają do wybrzeży. Obecnie najbardziej prawdopodobna hipoteza zakłada, że szukają nowych żerowisk ze względu na coraz wiekszą ingerencję w ich naturalne środowisko.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę