Panika w sklepie IKEA. 300 klientów zamknięto w środku przez jednego zakażonego

IKEA
Twitter | Northrop Gundam ∀

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z jednego ze sklepów sieci IKEA w Szanghaju. Wewnątrz budynku wybuchła panika po tym, jak się dowiedzieli, że zostaną w nim uwięzieni na dłuższy czas.

REKLAMA

W Chinach kwestia koronawirusa wciąż jest mocno kontrolowana. Choć od wybuchu pandemii minęło około 2,5 roku, a do tego pojawiły się szczepionki, ludzie wciąż tam uznają wirusa za duże zagrożenie. Przykład tego można było dostrzec 13 sierpnia w sklepie sieci IKEA.

Wśród klientów wybuchła spora panika, gdy okazało się, że jedna ze znajdujących się w środku osób jest zakażona koronawirusem. Z tego powodu podjęto decyzję o skierowaniu na kwarantannę 300 klientów. Wszystkich trzeba było zamknąć w środku w oczekiwaniu na przybycie transportu.

REKLAMA

Wiele osób chciało uciec, a nagranie z tej sytuacji trafiło do sieci. Wszyscy klienci musieli czekać do godziny 23:00 na transport do specjalnego hotelu. Pechowcy musieli spędzić w nim dwa kolejne dni, a przez pięć kolejnych musieli obserwować swój stan zdrowia.

Reakcja chińskich władz na jedną zakażoną osobę zadziwiła część internautów. Po ponad dwóch latach od pojawienia się koronawirusa lekarze nauczyli się z nim walczyć, a na rynku pojawiły się szczepionki. Pomimo tych czynników Chińczycy postępują równie restrykcyjnie, jak na początku pandemii.

REKLAMA

Udostępnij: