Hanna Gill-Piątek odchodzi z koła Polski 2050 Szymona Hołowni
fot. Adrian Grycuk | CC BY-SA 3.0 PL

Wydawało się, że dopiero co ruch Szymona Hołowni zyskał na sile, a już po chwili osłabł. Polska 2050 pójdzie do wyborów na wspólnej liście z Polskim Stronnictwem Ludowym – pisze „Fakt”. Na ten moment jednak partia Szymona Hołowni musi pogodzić się jednocześnie z bolesną stratą. Polskę 2050 opuszcza jej Hanna Gill-Piątek. Posłanka, która należała do ruchu od 2020 roku. Do Sejmuj dostała się z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Swoją rezygnację potwierdziła w czasie konferencji prasowej.

Koło parlamentarne Polska 2050 uszczupliło się o jednego członka. Ugrupowanie opuszcza Hanna Gill-Piątek o czym poinformowała na konferencji prasowej oraz za pośrednictwem jej konta na Twitterze. Odejście posłanki następuje krótko po ogłoszeniu wspólnego startu Polski 2050 z Polskim Stronnictwem Ludowym – partie utworzą wspólną listę.

„Podjęłam dziś trudną decyzję. Dziękuję wszystkim z którymi miałam zaszczyt budować @Polska2050 przez ostatnie 2,5 roku” – napisała Hanna Gill-Piątek na Twitterze. Do wpisu dołączył również oświadczenie.

„Jestem przekonana, co niejednokrotnie podkreślałam, że w nadchodzących wyborach po stronie opozycji  demokratycznej potrzebny jest przede wszystkim silny blok opozycji, zdolny do ostatecznego pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego” – brzmi jego fragment.

Ruch Szymona Hołowni osłabiony. Hanna Gill-Piatęk odchodzi z Polski 2050

Po opuszczeniu Polski 2050 przez Gill-Piątek, koło parlamentarne partii liczy już tylko sześciu posłów. Są to Michał Gramatyka, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha, Mirosław Suchoń, Paweł Zalewski i Tomasz Zimoch.

Nie wiadomo, jak dalej potoczy się kariera posłanki. Do tej pory jej przynależność polityczna była stabilna, choć w ostatnich latach dokonała kilku zwrotów. W latach 2006-18 Gill-Piątek należała do partii Zieloni – donosi „Fakt”. Miedzy 2018 a 2020 rokiem działała w partii Wiosna Roberta Biedronia, aby następnie dołączyć do koła parlamentarnego Polska 2050 Szymona Hołowni.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę