dyfuzor zapachowy
fot. screen Youtube / WhatsUpMoms

Lubimy, gdy w naszym mieszkaniu ładnie pachnie. Pożądana woń w pokoju umila spędzany w nim czas. Łazienka to miejsce, gdzie często unoszą się nieprzyjemne zapachy. Ale czy dyfuzor zawsze trzeba kupować? Niekoniecznie. Tani i wydajny odświeżacz stworzysz sam.

Z czego przygotować domowy odświeżacz zapachowy?

Cudowny aromat w mieszaniu zmienia naprawdę wiele. Jest szczególnie pożądany w budynkach, w których przebywają pupile. Przyjazne zapachy pozwalają nam się zrelaksować, a część z nich może dodawać charakteru wszystkim pomieszczeniom. Doskonały zapach uzyskasz dzięki rozmaitym dyfuzorom. Aby stworzyć domowy odświeżacz do łazienki, najpierw zaopatrz się w dowolny olejek eteryczny, butelkę z długą szyjką (np. po bliskich sercu perfumach), patyczki bambusowe lub te do szaszłyków, a także podkład – np. olej kokosowy.

Prosty patent na dyfuzor do łazienki

Połącz wodę z olejem (proporcje 1:2) w butelce, a potem wlej do niej około 20 kropli olejku eterycznego o wybranym zapachu (np. lawendowy). Składniki w pojemniku starannie wymieszaj, po czym usytuuj w niej patyczki w jednakowych odstępach. Warto je co parę dni obracać, aby aromat był wyrazistszy. Domowy dyfuzor zapewni przyjemny zapach w każdej ubikacji.

Jak przygotować odświeżacz powietrza do domu?

Czasami chcemy poczuć piękny zapach nie tylko w naszej łazience, ale i w innych pomieszczeniach w domu. Aby osiągnąć ten efekt, zrób samodzielnie odświeżacz powietrza z 3 składników. Zobaczysz, że sprawdzi się nawet lepiej niż sklepowe kompozycje. Wystarczy połączyć ze sobą wodę, sodę oczyszczoną i olejek eteryczny.

W szklance wody rozpuść łyżeczkę sody i dodaj parę kropli olejku eterycznego. Przelej roztwór do pojemnika ze spryskiwaczem i stosuj tak samo, jak inne sklepowe pachnidła.

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę