REKLAMA

pelargonia
fot. Pixabay

Pelargonie to kwiaty, które wciąż są w modzie i wspaniale dekorują nasze ogrody, a także domy. Ich czar i wyjątkowość upodobali sobie hodowcy z całego świata, ale ich pielęgnacja nadal nie została do końca odgadnięta. Pomyśl sobie, że wystarczy tylko 1 nawadnianie na 15 dni środkiem, który zaraz poznasz. Rośliny będą po nim zdrowe, śliczne, a barwne kwiaty będą cieszyć oko, aż do końca jesieni.

REKLAMA

Pelargonie warto usytuować na stanowisku słonecznym. Kluczowe jest regularne podlewanie, lecz nie należy z nim przesadzić, bo kwiaty zmarnieją, tak samo nie można doprowadzić do przesuszenia. Podłoże powinno być wysoce przepuszczalne. Na tym nie koniec. Pelargoniom do wspaniałego rozwoju potrzebne są też odżywki.

Trzeba nawozić je systematycznie. Wtedy wystrzelą do góry i będą mniej wrażliwe na choroby. Tutaj najlepiej sprawdzają się nawozy zasobie w potas i fosfor. Lecz domowe specyfiki wcale nie są gorsze. Po co warto sięgnąć? Podpowiadamy.

REKLAMA

Domowy wzmacniacz do pelargonii. Wykorzystaj suszony groszek

Pelargoniom możesz zafundować zarówno nawozy syntetyczne, jak i organiczne. My, jesteśmy stronnikami ekologicznych rozwiązań i zachęcamy do zrobienia odżywki w domu, która sprawdzi się prawie tak samo dobrze, jak nie jeden gotowiec ze sklepu ogrodniczego. Równocześnie będzie kilkukrotnie tańszy.

Suszony groszek (2 łyżki) zalej litrem wody i zagotuj ją. Gotuj całość przez 5 minut, a potem roztwór odcedź i odstaw do wystygnięcia. Zimna mikstura nadaje się do użycia. Skutecznie zabezpieczy twoje kwiaty przed chorobami.

REKLAMA

W ekstrakcie z groszku znajduje się m.in. magnez, fosfor, azot, mangan i potas, które nie tylko osłaniają, ale także znakomicie odżywiają roślinki. Sam widzisz, że przyrządzenie emulsji jest banalne. Aplikuj ją pelargoniom co 15 dni, a będą tak śliczne, że zwrócą uwagę każdego przechodnia.

Dlaczego dokarmianie pelargonii jest kluczowe?

Kwiaty są wrażliwe na choroby tj.: zgorzel zgnilakowa czy szara pleśń. Tymczasem płynna odżywka z suszonego groszku zaprezentowana wyżej pozwoli zabezpieczyć rośliny przed wszystkimi chorobami.

REKLAMA

Czytaj też: Zrób to z fikusem benjamina, a przestanie gubić liście. Ekstra patent


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA