Pożar
Fot. Paul LaRochelle Jr Twitter

Do niezwykle groźnego pożaru doszło w Massachusetts, około 80 kilometrów od Bostonu. Piorun uderzył w iglicę Pierwszego Kościoła Kongregacyjnego w miejscowości Spencer, na skutek czego wieża runęła. Ogień strawił część świątyni z 1863 roku.

Nagranie z tego przerażającego zdarzenia trafiło do mediów społecznościowych. Iglica świątyni na skutek ognia przewróciła się, a spod niej zaczęły buchać kłęby dymu i ognia. Płomienie szybko zaczęły trawić cały budynek.

Władze przekazały, że w środku na szczęście nikogo nie było i nikt nie został ranny. – Kiedy strażacy wkroczyli do wnętrza kościoła, na jego strychu i na samej wieży wybuchł pożar – mówił lokalnej telewizji szef straży pożarnej w Spencer, Paul Normandin.

Szef straży przekazał również, że wieża zawaliła się po około 45 minutach od momentu, w którym służby rozpoczęły akcję gaśniczą. Ogień wywołał zakłócenia sieci komórkowej w okolicy, ponieważ iglica działała jako maszt telefonii.

– Podobnie jak w wielu społecznościach Nowej Anglii, kościół kongregacyjny był jednym z pierwszych ważnych budynków wzniesionych w mieście i pełnił funkcje zarówno religijne, jak i obywatelskie. Ikoniczna biała iglica na wzgórzu była rozpoznawalnym znakiem dla całych pokoleń, które mijały tę okolicę. Wiele rodów miasta Spencer należało do tego kościoła i wiele pokoleń brało tu udział w chrzcinach, ślubach, pogrzebach i innych uroczystościach – mówiła w wywiadzie dla Globe Mary Baker-Wood z Komisji Historycznej miasta Spencer.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!