Fot. Pixabay.com

Na jednym ze skateparków w Płońsku pewien 16-latek napadł na dwóch innych nastolatków, pobił ich, a następnie ukradł jednemu z nich markowe buty. Miejscowa policja już go zatrzymała. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska przekazała, że do trzech siedzących na ławce przy skateparku nastolatków podeszła grupa młodych mężczyzn. Po krótkiej wymianie zdań zaatakowali ich, a od jednej z ofiar zażądano zdjęcia z nóg markowych butów.

– Gdy ten odmówił, napastnik ponownie go zaatakował, bijąc po twarzy. 16-latek, by uniknąć dalszej przemocy, oddał to, czego agresor żądał – przekazała kom. Drężek-Zmysłowska.

Mundurowym dość szybko udało się ustalić tożsamość sprawcy rozboju, którym okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Płońsk. Został on już zatrzymany, a do tego policjanci zdołali odzyskać skradzione przez niego buty.

– Podejrzany przyznał się do winy, jednak nie potrafił logiczne wytłumaczyć swojego zachowania. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich – zaznaczyła rzeczniczka płońskiej policji. Przypomniała, że zgodnie z obowiązującym prawem za dokonanie rozboju sprawcy grozi do 12 lat więzienia. Sprawą zajmie się wkrótce sąd rodzinny i nieletnich.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!