Podlewaj tym orchideę
Pixabay

Podlewaj tym orchideę raz w tygodniu. Będzie kwitła jak szalona, a to wszystko przez pewien genialny i domowy specyfik, który jest niczym miód na serce dla tej rośliny.

Orchidee to grupa roślin kwitnących, które zachwycają swoim pięknem i różnorodnością. Należą do rodziny Orchidaceae i są szeroko rozpowszechnione na całym świecie. Cenione zawłaszcza przez ogrodników za ich kolorowe i trwałe kwiaty. Istnieje ponad 25 000 gatunków orchidei, które występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Niektóre popularne odmiany to Phalaenopsis, Cattleya, Dendrobium i Vanda.

Często spotyka się je na domowych parapetach ponieważ pięknie wypełniają wnętrze swoim wyglądem. Ale by zachwycały, ważna jest ich pielęgnacja i nie chodzi tutaj o podlewanie samą wodą. Przygotuj syrop, który pokocha twoja orchidea i odwdzięczy się pięknym kwitnięciem. Sprawdź jak go przygotować.

Podlewaj tym orchideę, a zaskoczy cię szybkim kwitnięciem

Podlewaj tym orchideę
Pixabay

Przygotuj syrop dla orchidei, który z pewnością pokocha! Dzięki niemu zakwitnie w błyskawicznym tempie i w dodatku będzie w idealnej kondycji, bo syrop ma działanie wzmacniające. Oto przepis:

» 2 łyżeczki cukru
» 1 łyżeczka miodu wielokwiatowego lub dowolnego
» 30 ml wody
» sok z połowy cytryny

Całość dodaj do miseczki i dobrze wymieszaj, aby składniki się połączyły. Powstały syrop przelej do słoiczka, a potem możesz używać go do podlewania – wystarczy dodać jedną łyżeczkę do wody i wymieszać oraz podlać. Nasmaruj syropem również liście orchidei za pomocą wacika. Dzięki temu będą pięknie odżywione, błyszczące i pachnące.

Nie podlewaj orchidei wodą z syropem częściej niż raz w tygodniu. Pamiętaj, by robić to regularnie. Sprawdź też jak sprawić, by skrzydłokwiat zaczął kwitnąć szybciej, pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę