Samolot
Fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zostali wezwani na pokład jednego z samolotów, gdzie pewien pasażer przylatujący z Dublina zachowywał się agresywnie. Jak się okazało, był pijany.

Po otrzymaniu informacji funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych zjawili się na płycie lotniska, gdzie zamierzali zająć się zakłócającym porządek publiczny pasażerem. Miał on zachowywać się agresywnie i wulgarnie zarówno wobec załogi, jak i innych podróżnych.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego został wezwany do opuszczenia pokładu samolotu. Pouczono go również, że jeśli nie będzie się stosował do poleceń funkcjonariuszy, zostaną wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego.

– Pasażer nie wykonywał poleceń, dlatego zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego, założono kajdanki oraz użyto chwytów obezwładniających – relacjonuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Okazało się, że niesforny pasażer miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności został przewieziony do Szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim, a następnie osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!