REKLAMA

Nielegalny alkohol
Fot. Policja Żory

Podczas jednej z interwencji pożarniczych okazało się, że w domu prowadzona jest nielegalna produkcja alkoholu, która przyczyniła się do powstania groźnego pożaru mieszkania. Policjanci zabezpieczyli 43 litry gotowego produktu, a jego twórcy grozi do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Przed kilkoma dniami policjanci z Żor w województwie śląskim otrzymali informację o pożarze w mieszkaniu na jednym z osiedli. W akcji ratowniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej i na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na tym jednak akcja się nie skończyła. Policjanci ustalili, że pożar znalazł swoje źródło w kuchni, a jego przyczyną był nielegalnie produkowany alkohol. Na miejscu zabezpieczono sprzęt do pędzenia bimbru i 43 litry gotowego wyrobu.

REKLAMA

– Lokator twierdził, że wszystko, co wyprodukował, zużywa wyłącznie na własne potrzeby do celów technicznych – relacjonuje policja. Podczas przeszukania zabezpieczono również wiele litrów zacieru do produkcji alkoholu i prawie 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

– Za nieumyślne sprowadzenie zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – przypomina policja.

REKLAMA

REKLAMA