Premier Morawiecki o wzroście wynagrodzeń: Polski Ład zaczyna działać!

Fot. Facebook.com/pisorgpl

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat pierwszych mierzalnych efektów wprowadzenia Polskiego Ładu. Szef rządu zwrócił uwagę na wzrost wynagrodzeń.

REKLAMA

Premier objeżdża cały kraj w ramach programu promocji Polskiego Ładu. Docelowo program ma zwiększyć zamożność Polaków i wspomóc gospodarkę po kryzysie, jaki wywołał koronawirus.

Podczas wizyty w gminie Miedziana Góra powiedział o wzroście wynagrodzeń. – Dawno mnie jakieś informacje tak nie ucieszyły jak te, które usłyszałem, że wzrost wynagrodzeń w Polsce rok do roku to 9,8%. Blisko 10% rok do roku i przyrost zatrudnienia o blisko 3 punkty procentowe, 2,8 precyzyjnie rzecz ujmując. To znaczy, że nasz rynek pracy jest w bardzo dobrym kształcie, formie. To znaczy, że nasz plan, Polski Ład, zaczyna działać, się rozpędzać coraz lepiej i przekładać na codzienne życie mieszkańców – przyznał.

REKLAMA

Szef rządu przyznał również, że Polski Ład przyczyni się do rozbudowy infrastruktury i polepszenia życia wielu osób. – Jedną z części Polskiego Ładu jest wielki program budowy i modernizacji linii wodociągowych, linii kanalizacyjnych. Dzięki inwestycjom takim jak ta tutaj u pana wójta w Miedzianej Górze w powiecie kieleckim ponad 1000 odbiorców, 1000 mieszkańców będzie miało nowoczesny dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej – dodał.

Udostępnij: