Pies
Facebook | Arkadiusz Chęciński

Do takich sytuacji absolutnie nie powinno dochodzić. W Sosnowcu pewien nieodpowiedzialny właściciel psa wrzucił czworonoga do zbiornika wodnego, o czym w mediach społecznościowych poinformował prezydent tego miasta Arkadiusz Chęciński.

Na udostępnionym nagraniu widać grupę młodych osób. Na profilu Arkadiusza Chęcińskiego na Facebooku pojawił się filmik, na którym widać, jak grupa mężczyzn wrzuca psa za barierki do wody. Wyszło z tego skandaliczne zdarzenie.

„Brakuje mi słów! Jakiś dzban wrzucił bezbronnego psiaka do Stawików, a grupka „kolegów” przyglądała się. Operator monitoringu widząc to zdarzenie, powiadomił służby i jednocześnie wezwał całą ekipę, aby ta przestała znęcać się nad zwierzęciem – napisał na swoim profilu Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Mężczyzn nie udało się schwytać, bowiem zbiegli z miejsca zdarzenia. Pod filmikiem pojawiła się lawina komentarzy i wszyscy potępiali to zachowanie. „Zrobić im to samo, ale w zimę, przy temperaturze na minusie” – komentuje internautka.

To nie pierwszy przypadek w tym tygodniu, gdy ludzie zachowują się nieodpowiedzialnie w stosunku do czworonogów. W Świdnicy (woj. dolnośląskie) przechodzień zauważył wyczerpanego psa w zamkniętym aucie. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze uwolnili zwierzę i przekazali pod opiekę pracowników schroniska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę