masło orzechowe
fot. Pixabay

Masło orzechowe to produkt, po który często sięgamy na śniadanie. Aczkolwiek jego możliwości wykorzystania nie muszą skracać się tylko do celów kulinarnych. Do czego masło może się jeszcze przydać? Wyjaśniamy.

Masło orzechowe może być wyśmienitym składnikiem ciast albo dodatkiem do naleśników czy kanapek. Mało kto zdaje sobie sprawę, że wyrób ten ma też inne zastosowanie. Sprawdzi się także w… domowych porządkach. Dla wielu ludzi może wydawać się to dziwne, ale naprawdę warto wypróbować ten patent w swoim domu.

Do czego użyć masła orzechowego?

Fani tego produktu doceniają go nie tylko ze względu na wyjątkowy smak, ale także walory zdrowotne. Orzechowy krem to źródło witaminy E, A i C, wielu składników mineralnych i błonnika pokarmowego, który sprzyja procesom trawiennym. W masło orzechowe warto zaopatrzyć się także z innego powodu. Okazuje się, że pomaga ono usuwać zanieczyszczenia z drewnianych mebli. Jeśli więc zauważyłeś ślady po szklankach na kuchennym stole, sięgnij po produkt z orzechów.

Najpierw nałóż trochę masła na zanieczyszczoną powierzchnię za pomocą ściereczki, a potem starannie poleruj stół ręcznikiem papierowym. Wszystkie ślady staną się mniej widoczne, a mebel będzie wyglądał jak nowy.

Masło orzechowe – inne domowe zastosowania

Kulinaria i domowe porządki to nie jedyne dziedziny, w których można zastosować masło orzechowe. Produkt ten ma znacznie więcej możliwości. Z sukcesem zakamufluje wszelkie rysy na drewnianych szafkach czy podłodze. Oprócz tego można go użyć do zrywania lepkich etykiet np. ze szklanych słoików po przetworach.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!