Fot. Wikimedia Commons

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Zabiullah Mujahid, rzecznik talibów wyznał, że kobiety nie powinny póki co chodzić do pracy ,,dla własnego dobra”. Dodał przy tym, że ,,bojownicy nie są wyszkoleni w sprawie szacunku do kobiet”.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej rzecznik talibów skierował swoje słowa do pracujących zawodowo kobiet. Jego zdaniem powinny one na pewien czas zrezygnować ze swoich obowiązków i pozostać w domach.

Mujahid w ten sposób podważył podejmowane przez talibów próby, zgodnie z którymi próbują przekonać opinię publiczną do tego, iż są bardziej tolerancyjni dla kobiet niż za poprzednich rządów – tłumaczy ,,Rzeczpospolita”.

Oświadczenie rzecznika talibów pojawiło się tego samego dnia, w którym Bank Światowy zastopował wypłaty funduszy dla Afganistanu. W argumentacji podano, że powodem jest właśnie sytuacja kobiet w tym kraju.

Mujahid dodał także, że zalecenia wydane kobietom w sprawie pozostania kobiet w domu są tymczasowe, a jednocześnie mają służyć wypracowaniu przez władze nowych metod traktowania kobiet.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę