Są wieści z Watykanu. Papież Franciszek musi przejść na dietę

Papież Franciszek

Papież Franciszek finalnie nie był w stanie odprawić mszy świętej ani nie mógł też poprowadzić nieszporów. Doprowadziły do tego kłopoty zdrowotne, z którymi zmaga się papież. Choroba okazała się na tyle bolesna, że nie pozwoliła mu na sprawowanie służby. Na razie Papież otrzymał od lekarzy rzetelne wskazówki.

   

Biskup Rzymu swoimi problemami zdrowotnymi dał wiernym z całego świata powód do niepokoju. Z powodu zapalenia nerwu kulszowego, Papież nie zdołał pełnić misji. Na domiar tego, będzie musiał dokonać zmian w swoim stylu życia.

Aby rozwiać obawy wiernych i wytłumaczyć niestawiennictwo Franciszka, Stolica Apostolska opublikowała wiadomość, w której wyjaśniła, że Głowa Kościoła choruje z powodu chronicznego zapalenia nerwu kulszowego. Uzgodniono, że w operacja nie będzie potrzebna, niemniej jednak fachowcy zalecają systematyczną i intensywną kurację, a także… dietę.

   

Papież Franciszek musi zmienić swoją dietę

Odpowiednie pokarmy przyniosą ulgę stawom. Lekarze podpowiadają, że utrata około 7-8 kilogramów istotnie odciąży stawy papieża. Właściwa dieta sprawi, że głowa Kościoła odzyska zdrowie fizyczne i szybciej wróci do formy.

Z zakulisowych źródeł wynika, że Papież powinien odstawić m.in. makaron.
Spory wysiłek czeka teraz papieskich kucharzy, którzy będą musieli ułożyć jadłospis dla Franciszka w taki sposób, aby mógł on zgubić kilka kilogramów. Jak podaje Stolica Apostolska, Papież nadal będzie wypełniał wszystkie swoje powinności.

   

Co zazwyczaj je papież Franciszek?

Papież przepada za przysmakami pochodzącymi z Ameryki Południowej. Na stole Papieża nie może zabraknąć empanadas z sałatką z papryki. Są to pieczone pierogi, które robi się z ciasta drożdżowego. Potrawa zawiera farsz z mięsa i warzyw oraz dodatek ostrej papryki. Poza tym, Zwierzchnik Kościoła katolickiego lubi jeść grillowaną wołowinę i colita de cuadril. Jeśli chodzi o słodkości, to papież przepada za dulce de leche. Jest to pudding przyrządzany z mleka, jajek oraz wanilii. Dieta może być dla Papieża próbą sił.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News