Wrocław. 2500 mieszkańców ewakuowanych z domów z samego rana
fot. Twitter | @Policja_KSP

W środę w Głogowie na Dolnym Śląsku doszło do przerażającego incydentu, kiedy to 67-latek przy użyciu noża zaatakował swojego kolegę. Jeden ze znajomych napastnika przyznał, że nie wie, dlaczego doszło do takiego zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 17:00 na Placu Tysiąclecia w Głogowie. Portal myglogow.pl poinformował, że 67-letni mężczyzna nagle wpadł w szał, po czym zaatakował nożem swojego kolegę z ławeczki.

Lokalny serwis przekazał również, że sprawca zaczepiał wcześniej przechodniów, a do tego najprawdopodobniej nie był trzeźwy. Jego ofiara to mężczyzna, z którym często przebywał w tym miejscu i spędzał z nim czas.

– Nie wiemy, co mu się stało. Od jakiegoś czasu już się tak zachowywał. Agresywnie zaczepiał, wykłócał się i chciał się bić. Zaczepiał też młode dziewczyny – wskazał jeden z jego znajomych.

Koledzy ofiary od razu zaalarmowali służby ratunkowe i przed przyjazdem karetki sami udzielili mu pomocy. Sprawca natomiast oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybki został złapany. – Wreszcie odetchnąłem. Niech go w końcu zamkną. On tu codziennie był. Taki co chodził często bez koszulki. Skakał do wszystkich – podkreślił jeden z bywalców placu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę