Wyprzedzanie
Fot. STOP CHAM

Na kanale „STOP CHAM” na YouTube pojawiło się kolejne nagranie, które mrozi krew w żyłach. Widać na nim próbę wyprzedzania, która mogła doprowadzić do tragedii na drodze. Nie sposób zrozumieć, dlaczego kierowca zdecydował się na taki ruch.

Na około 30-sekundowym nagraniu można obejrzeć dwa szalone manewry kierowców na polskich drogach, którzy wyprzedzali inne pojazdy bez zachowania ostrożności. Przedstawione sytuacje miały miejsce w ostatnim czasie.

Na pierwszym z filmów widać, jak kierowca volkswagena tak bardzo spieszył się do swojego celu, że postanowił wyprzedzić jadący przed nim traktor „na trzeciego”. Mało brakowało, a zderzyłby się z innym pojazdem, który jechał z naprzeciwka.

Drugi film przedstawia bardzo podobną sytuację, lecz tym razem widać na nim kierowcę audi, który nie może się doczekać na wyprzedzenie ciężarówki. Zrobił to więc w najgorszym możliwym momencie, mając przed sobą inny samochód.

Ledwo zmieścił się na środku drogi, unikając czołowego zderzenia lub uderzenia w jadącego tira. W obu przypadkach trudno zrozumieć postępowanie kierowców. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że realnie mogli zagrozić innym uczestnikom ruchu drogowego.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!