Skatował żonę. Sędzia nakazał mu… zaprosić ofiarę na kolację

Pobił żonę. Sąd nakazał mu zaprosić ją na kolację i spacer
fot. Pixabay

To, jaki wyrok w tej sprawie wydał sędzia, nie mieści się w głowie! Mężczyzna, który znęcał się fizycznie nad swoją partnerką nie został skazany na żadną z kar, które w takim wypadku mogły być zastosowane. Sędzia nie orzekł o karze więzienia, a nawet o zakazie zbliżania się do ofiary. Nakazał za to zadośćuczynić kobiecie… wspólną kolacją i spacerem!

REKLAMA

Na szczęście ten kuriozalny wyrok nie zapadł w Polsce, ale w mieście Amadora na terenie Portugalii. Decyzja sędziego to pokłosie zdarzenia z 26 lutego 2022 roku, kiedy jedna z mieszkanek Portugalii została pobita przez swojego partnera. Sprawa trafiła na policję a potem do sądu, jednak sędzia nagle nakazał jej wstrzymanie.

Kuriozalny wyrok portugalskiego sądu. Za pobicie swojej żony skazano go na… wspólną kolację z ofiarą i spacer!

W ramach „kary” dla napastnika, zobowiązał go do… zabrania ofiary na wspólną kolację oraz zasugerował od siebie jeszcze dodatkowo „niespieszny spacer”. Wśród propozycji znalazło się jeszcze „wyjście na wydarzenie kulturalne”, takie jak koncert albo sztuka teatralna – donosi CNN Portugal.

REKLAMA

Oprócz wątpliwego zadośćuczynienia pobitej kobiecie, skazany ma także wpłacić kwotę w wysokości 200 euro na dowolną instytucję solidarności społecznej oraz 102 euro na rzecz… funduszu modernizacji państwa portugalskiego.

Trzeba przyznać, że sędzia był bardzo pobłażliwy dla mężczyzny, który dopuścił się podduszania, uderzenia pięściami oraz kopania swojej żony. Nie skorzystał z możliwości skazania oprawcy na nawet 3 lata więzienia – co w takiej sytuacji dopuszcza portugalskie prawo.

REKLAMA

Podziel się: