Skatowała swoją matkę kluczem nastawnym. Prokuratura chce umorzenia sprawy

Zamordowała swoją matkę kluczem nastawnym. Prokuratura wnosi o umorzenie
fot. Twitter | @Policja_KSP

Córka brutalnie zamordowała swoją matkę, zadając jej kilka ciosów ciężkim kluczem nastawnym. Rok mija już od tej szokującej zbrodni. W ostatnim czasie doszło do niemałego zwrotu akcji w całej sprawi – prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o umorzenie sprawy. Sprawczyni zabójstwa może nie trafić do więzienia z powodu niepoczytalności. Zamiast tego kobieta ma trafić do szpitala psychiatrycznego.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 22 stycznia 2022 roku w Hałcnowie – jednej z dzielnic miasta Bielsko-Biała. To właśnie wtedy matka padła ofiarą swojej 36-letniej wówczas córki. Kobieta chwyciła w rękę ciężki klucz nastawny, a następnie kilkukrotnie uderzała nim swoją matkę po głowie, doprowadzając do jej śmieci.

Córka zabiła matkę kluczem nastawnym. Prokuratura wnosi o umorzenie sprawy

36-latka została aresztowana. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego, 3-meisięcznego aresztu oraz umieszczenia kobiety pod obserwacją w szpitalu psychiatrycznym. Podejrzenia co do jej niepoczytalności okazały się trafne. Jak podaje „Super Express” – Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ złożyła do właściwego sądu wniosek o umorzenie sprawy i osadzenie oskarżonej o zabójstwo w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego, zamiast w zakładzie karnym.

REKLAMA

„Nie ma aktu oskarżania. Śledczy wnioskują o umorzenie sprawy i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym” – poinformowała rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Agnieszka Michulec w rozmowie z PAP.

Do momentu umieszczenia jej umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym, kobieta nie wyjdzie na wolność. Sąd wydłużył jej areszt tymczasowy do 21 czerwca 2023 roku.