Policja
Fot. STOP CHAM YouTube

Na kanale „STOP CHAM” na YouTube pojawił się filmik, na którym widać jak samochód policyjny blokuje jeden z pasów na autostradzie A4. Jeden z kierowców ciężarówki musiał wykonać dość gwałtowny manewr skrętu w lewo, aby nie doprowadzić do zderzenia.

Do sytuacji doszło w ostatni piątek na jednym z odcinków autostrady A4. Jak czytamy w opisie nagrania, policyjny bus wjechał przodem na prawy pas, po czym zmusił kierowcę ciężarowego pojazdu do ostrego hamowania.

Kierowca TIR-a, który jechał z tyłu, był zmuszony do natychmiastowej ucieczki na lewy pas, zajeżdżając w ten sposób drogę osobowej Dacii. Kierujący osobówką musiał wykazać się sporym instynktem, aby nie uderzył w tył ciężarówki.

W rozmowie ze stacją TVN24 rzeszowska policja wyjaśniła piątkowy incydent. Mundurowi tłumaczyli się, że wykonywali te czynności w oparciu o Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Informuję, że policjanci realizowali zadania związane z zapewnieniem bezpiecznego i płynnego włączenia się do ruchu transportu kolumny samochodów ciężarowych. Czynności wykonywano w oparciu o Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie okoliczności, w jakich są używane pojazdy uprzywilejowane w kolumnach – przekazano O2.pl w komunikacie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!