Śliskie schody
fot. pxhere.com

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, już jutro praktycznie w całym kraju będziemy mieć do czynienia z prawdziwą zimą. W niektórych miejscach może spaść nawet pół metra śniegu, a temperatura ma spaść do 20 kresek poniżej zera.

Sól nie jest najlepszym rozwiązaniem

Przy takich warunkach atmosferycznych nie da się uniknąć oblodzenia chodników, podjazdów czy schodów naszego domu. Nie da się jednak ukryć, że powierzchnie pokryte lodem są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak zatem skutecznie zapobiec ich oblodzeniu?

Wiele osób posypuje oblodzone powierzchnie solą. Nie jest to jednak najlepszy sposób. Sól przenika bowiem do gleby i ma bardzo zły wpływ na rośliny. Dodatkowo przyczynia się do niszczenia naszych butów, karoserii aut czy nawet ubrań.

Wypróbuj ten sposób

O wiele skuteczniejszym, a także bardziej ekologicznym sposobem jest posypanie oblodzonych powierzchni chlorkiem magnezu lub chlorkiem wapnia. Substancję tę dostaniemy w większości sklepów. Ich zaletą jest między innymi to, że potrafią skutecznie rozpuścić lód nawet wtedy, kiedy na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura. Dodatkowo związki te nie mają złego wpływu na rośliny, nie brudzą i nie psują naszych ubrań i są całkowicie biodegradowalne. Warto zatem skorzystać z ich właściwości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę