Strzelanina w Krakowie. Nie żyje mężczyzna, drugi trafił do szpitala

Strzelanina w Krakowskiej restauracji. Nie żyje mężczyzna
fot. Pixabay

W ostatnim czasie w Krakowie dzieją się rzeczy żywcem wyjęte z sensacyjnego filmu. Jeszcze wczoraj donosiliśmy o strzelaninie, która miała miejsce na jednym ze skrzyżowań miasto – strzały padły po kłótni, która wybuchła w wyniku kolizji drogowej. Dziś rano w Krakowie doszło do kolejnej strzelaniny. Tym razem zakończyła się tragicznie – nie żyje postrzelony mężczyzna. Mogła zginąć jeszcze jedna osoba, na szczęście napastnikowi zacięła się broń – podaje „RMF FM”.

REKLAMA

Do niecodziennego incydentu doszło w jednym z lokali gastronomicznych przy ul. Sławkowskiej w Krakowie. Ok. godz. 9:00 w czwartek klient lokalu otworzył ogień do jednego z pracujących tam budowlańców. Rana finalnie okazała się śmiertelna. Później napastnik wycelował w drugiego mężczyznę, a następnie go postrzelił. Według niektórych źródeł, broń w pewnym momencie zacięła się – nabój utknął w komorze blokując zamek. Być może gdyby nie to, ofiar śmiertelnych byłoby więcej.

Strzelanina w Krakowie. Klient restauracji zastrzelił jednego mężczyznę a drugiego ranił

Jak dowiedział się od zespołu  KWP Kraków „Super Express” – drugi mężczyzna trafił do szpitala z raną postrzałową. Pierwszy był natomiast reanimowany przez ratowników w miejscu zdarzenia. Niestety – pomimo starań medyków nie udało się uratować jego życia.

REKLAMA

„W środku przebywało kilku mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku innych osób. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Jeden mężczyzna był reanimowany przez przybyłych na miejsce policjantów. Niestety życia tego mężczyzny nie udało się uratować” – powiedział podkom. Piotr Szpiech, rzecznik prasowy KMP Kraków dla „Radia ESKA”.

Motywy sprawcy strzelaniny nie są na ten moment znane.

REKLAMA