Pixabay.com

Pracownicy firmy telekomunikacyjnej wykonywali w Łukowie w województwie lubelskim prace polegające na wykopie pod światłowód. W pewnym momencie natrafili na niebezpieczne znalezisko, przez co konieczne było wezwanie odpowiednich służb.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu łukowskiego. Pracownicy wykonywali standardowy wykup, a w międzyczasie znaleźli przedmiot przypominający niewybuch. Robotnicy od razu zawiadomili policję.

Okazało się, że znaleźli niemal półmetrowy pocisk artyleryjski z materiałem wybuchowym, datowany na okres drugiej wojny światowej. Do czasu przybycia patrolu saperskiego policjanci zajęli się zabezpieczeniem znaleziska.

– Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci – apeluje policjanci.

– Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów – ostrzegli mundurowi. Pocisk został zabrany przez saperów do neutralizacji na poligonie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę