Zespół Cotarda nazywany jest syndromem chodzącego trupa. To zaburzenie psychiczne, które objawia się różnego rodzaju urojeniami. Choremu wydaje się, że nie żyje.

Zespół Cotarda to inaczej urojenie śmierci. To poważna choroba psychiczna, która ma ostry przebieg i leczenie jest dość skomplikowane. Jest również poważnym zagrożeniem dla najbliższego otoczenia chorego. Najczęściej syndrom chodzącego trupa pojawia się u osób, które cierpią na schizofrenię lub depresję.

Chory jest przekonany, że zmarł. Nie jest w stanie uwierzyć, że jest chory. Czuje, że jego ciało gnije, a nawet czuje na sobie robaki. Często przebywa na cmentarzu i izoluje się od ludzi. Taka osoba jest pobudzona, specyficznie się porusza i uważa, że jest w stanie porozumieć się ze zmarłymi. Ma również obniżony próg bólu, co często prowadzi do samookaleczeń i prób samobójczych.

Leczenie jest bardzo trudne, szczególnie w późniejszych stanach chorobowych. Pacjent często odmawia pożywienia, a tym bardziej zażywania leków, które jako jedyne są w stanie mu pomóc.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna