Teraz na tym kosi pieniądze o. Rydzyk. Zgarnie 252 tys. od osoby!

Fot.Facebook.com/TelewizjaTVTrwam

Sławnego redemptorystę z Torunia już od dawna można porównywać z Midasem – czego się nie chwyci, to obraca w złoto… a raczej złote – polskie złote. Oprócz Radia Maryja i TV Trwam sporą część imperium ojca Rydzyka stanowi Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Właśnie trwa rekrutacja na studia lekarskie tej uczelni. Studenci muszą przygotować się na duży wydatek. Za jeden semestr zapłacą aż o 1,5 tys. więcej, niż w ubiegłym roku!

REKLAMA

Założona przez Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w 2023 roku otrzymała pozwolenie szefa MEiN – wówczas Przemysława Czarnka – na realizowanie programu studiów kierunku lekarskiego. Za ok. 5 lat w Toruniu pojawią się więc pierwsi absolwenci, młodzi lekarze spod skrzydeł o. Tadeusza Rydzyka (studia trwają 12 semestrów, czyli 6 lat).

Kierunek lekarski na AKSiM powstał w odpowiedzi „stale wzrastające potrzeby społeczeństwa w zakresie świadczeń leczniczych, rosnące koszty opieki zdrowotnej, wynikające między innymi ze starzenia się populacji, uzasadniają wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną i samodzielną kadrę lekarską” – można przeczytać na stronie uczelni.

REKLAMA

Uczelnia ojca Rydzyka inkasuje fortunę za prywatne studia medyczne. Studenci zapłacą w tym roku jeszcze więcej!

„Koncepcja kształcenia studentów na kierunku lekarskim przygotowana przez AKSiM jest zgodna z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Odpowiada na bieżącą sytuację społeczno-demograficzną w Polsce i Europie, gdyż zawód lekarza został wymieniony jako jeden z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce (a deficyt ten wykazuje się ciągłą tendencją wzrostową)” – wyjaśniają władze uczelni wyższej o. Rydzyka.

Ile trzeba zapłacić, żeby móc studiować na kierunku lekarskim AKSiM? Należy mieć odłożone niemałe pieniądze albo sporo zarabiać! Jeden semestr u na kierunku lekarskim w Toruniu kosztuje… 21 tys. złotych za semestr! Studenci zapłacą więc 42 tys. złotych za rok kształcenia na AKSiM.

Jeszcze rok temu półroczne czesne na uczelni – w ramach kierunku lekarskiego – kosztowało 19,5 tys. Względem poprzednich semestrów jest to więc podwyżka o 3 tys. rocznie (+7% r/r). Za całe 6 lat kształcenia na AKSiM adepci sztuki lekarskiej będą musieli zapłacić 252 tys. złotych.

REKLAMA

Udostępnij: