Potrącenie
Fot. Policja Lubelska

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 74 w Horyszowie w województwie lubelskim. Kierująca audi potrąciła idącego niezgodnie z przepisami pieszego. Chwilę wcześniej inna kierująca poprosiła, aby ten zszedł na pobocze.

Tragiczny wypadek miał miejsce w piątek około godziny 19:00. Policjanci wstępnie ustalili, że pieszy szedł środkiem jezdni bez odblasków w kierunku Miączyna. Kierująca renault ostrzegała go, aby zszedł z jezdni.

Pieszy zastosował się do jej słów i zszedł na lewą stronę jezdni. W chwili, gdy zaczynał schodzić w stronę pobocza, z naprzeciwka nadjechało osobowe audi, które go potrąciło. 66-latek niestety tego nie przeżył.

„Niestety pomimo udzielonej reanimacji 66-letni mieszkaniec gminy Miączyn poniósł śmierć na miejscu” – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kierująca 47-latka była trzeźwa. – Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy, jednak potwierdzą to badania jego krwi – dodaje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę