Tusk ostro o decyzji Dudy. Mówił o „braku serca”

Donald Tusk
Fot.Facebook.com/PlatformaObywatelska

Premier Donald Tusk podzielił się swoją opinią na temat decyzji Andrzeja Dudy. Prezydent postanowił odesłać ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej do Trybunału Konstytucyjnego w trybie następczym. Jego zdaniem wynika to z „braku serca”.

REKLAMA

W piątek Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej. To kolejny taki przypadek, wynikający z nieobecności w Sejmie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

– Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego, w trybie kontroli następczej, wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 22 lutego 2024 r. o zmianie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

Tusk skomentował decyzję Dudy

W sobotę swoją opinią na ten temat podzielił się Donald Tusk. – Zablokowanie ustawy o 'pigułce dzień po’ wynika być może z braku rozumu. Próba zablokowania sieci szpitali onkologicznych – z braku serca – napisał premier na Twitterze.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, gdy Andrzej Duda wysyła ustawę do TK w trybie kontroli następczej. Wcześniejsze wnioski dotyczyły m.in. przepisów o szkolnictwie wyższym i nauce, nowelizacji ustawy o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z wojną.

Podziel się: