Wywróciła się łódź z weselnikami. Nie żyje co najmniej 20 osób

Pakistan
Twitter | Raheem Bux mazari (PSF)

Fatalnie zakończyła się podróż łódki na rzece Indus w Pakistanie, na której znajdowali się goście weselni. Media przekazały, ze łódź była przepełniona, a w wyniku przewrócenia się zginęło co najmniej 20 osób, zwłaszcza kobiety i dzieci.

REKLAMA

Tragedia wydarzyła się w pobliżu miasta Sadikabad w Pakistanie. Na łodzi znajdowało się ponad 100 uczestników wesela. W pewnym momencie wywróciła się. Tamtejsze media podały, że pasażerami były głównie kobiety i dzieci.

Świadkowie rzucili się na pomoc, dzięki czemu udało się uratować kilkadziesiąt osób. – Do tej pory wyłowiliśmy 20 ciał. Nie jesteśmy pewni, ile dokładnie osób było na łodzi. Otrzymujemy różne szacunki tylko na podstawie rachunków członków rodziny – przekazał telewizji informacyjnej Geo News przedstawiciel lokalnych władz Aslam Tasleem.

Na miejscu trwała akcja ratunkowa, w której udział brało ponad 30 nurków. Ocalić udało się ponad 90 osób, w tym pana młodego. Służby nie wykluczają, że liczba wyłowionych ciał będzie znacznie większa.

REKLAMA

Póki co nie została ustalona przyczyna wypadku. Zdecydowanie najbardziej prawdopodobna hipoteza zakłada jednak, że doszło do niego w wyniku przepełnienia łodzi. Wszystkie jak dotąd wyłowione ciała należały do kobiet i dzieci.

Podziel się: