Pakistan
Twitter | Raheem Bux mazari (PSF)

Fatalnie zakończyła się podróż łódki na rzece Indus w Pakistanie, na której znajdowali się goście weselni. Media przekazały, ze łódź była przepełniona, a w wyniku przewrócenia się zginęło co najmniej 20 osób, zwłaszcza kobiety i dzieci.

Tragedia wydarzyła się w pobliżu miasta Sadikabad w Pakistanie. Na łodzi znajdowało się ponad 100 uczestników wesela. W pewnym momencie wywróciła się. Tamtejsze media podały, że pasażerami były głównie kobiety i dzieci.

Świadkowie rzucili się na pomoc, dzięki czemu udało się uratować kilkadziesiąt osób. – Do tej pory wyłowiliśmy 20 ciał. Nie jesteśmy pewni, ile dokładnie osób było na łodzi. Otrzymujemy różne szacunki tylko na podstawie rachunków członków rodziny – przekazał telewizji informacyjnej Geo News przedstawiciel lokalnych władz Aslam Tasleem.

Na miejscu trwała akcja ratunkowa, w której udział brało ponad 30 nurków. Ocalić udało się ponad 90 osób, w tym pana młodego. Służby nie wykluczają, że liczba wyłowionych ciał będzie znacznie większa.

Póki co nie została ustalona przyczyna wypadku. Zdecydowanie najbardziej prawdopodobna hipoteza zakłada jednak, że doszło do niego w wyniku przepełnienia łodzi. Wszystkie jak dotąd wyłowione ciała należały do kobiet i dzieci.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę