53-latek zatrzymany za znęcanie się nad kotem
fot. Pixabay

Zwyrodnialec pastwił się nad kilkumiesięcznym kotkiem! 53-letni mężczyzna z gminy Przemków m.in. kopał i rzucał zwierzęciem o ziemię. Kot nie przeżył. Teraz okoliczności zdarzenia bada miejscowa policja. Zebrany materiał dowodowy był na tyle obszerny i drastyczny, że sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Policjanci z Polkowic prowadzą dochodzenie w sprawie bestialskiego postępowania 53-letniego mężczyzny wobec kilkumiesięcznego kotka. Mężczyzna potwornie znęcał się nad zwierzęciem, doprowadzając do jego śmierci. Według wstępnych ustaleń policjantów, podejrzany to mieszkaniec gminy Przemków – podaje „Super Express”.

53-latkowi z Przemkowa grozi 5 lat więzienia. Mężczyzna zakatował kilkumiesięcznego kota

O zdarzeniu powiadomili funkcjonariuszy naoczni świadkowie. „Zaniepokojeni mieszkańcy zauważyli jak pewien mężczyzna bił, kopał i rzucał o ziemię kilkumiesięcznym kotem. Przemkowscy policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia natychmiast zatrzymali 53-latka, po czym zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie” – relacjonuje mł. asp. Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach, cytowany przez „SE”.

Niestety – kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, kot już nie żył. Policjanci zastali na miejscu zwłoki zwierzęcia.

Zatrzymany 53-latek został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. W świetle zgromadzonego przez funkcjonariuszy policji materiału dowodowego, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego mężczyzny na trzy miesiące. O odizolowanie mężczyzny od społeczeństwa na czas procesu wnioskowała w Sądzie Rejonowym w Głogowie prokuratura.

53-letniemu mężczyźnie z gminy Przemków grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!