Zakopianka
Fot. YouTube | GDDKiA

Kamera uchwyciła niezwykle niecodzienne zachowanie kierowców w nowopowstałym tunelu im. Marii i Lecha Kaczyńskich na Zakopiance. W pewnym momencie zatrzymali samochód, wyszli na jezdnię, zaczęli rapować i robić sobie selfie.

Nagranie trafiło do Internetu za sprawą urzędników z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na materiale widać, jak kierowcy zatrzymują samochody na poboczu. Zdarzenie miało miejsce między Naprawą a Skomielną Białą.

Zaskakujące były powody zachowania kierowców. Po wyjściu na jezdnię, zaczęli nagrywać swój raperski występ. Druga para poruszająca się samochodem dostawczym zaczęła robić sobie selfie, stojąc na środku pasa.

– Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu – podkreślają drogowcy.

Urzędnicy przekazali ponadto, że kierowcy nie powinni zapominać, że zgodnie z przepisami ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, nie wolno zatrzymywać pojazdów w tunelu. – Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będziemy przekazywać policji – przestrzegają.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę