REKLAMA

Pixabay.com

RMF FM ustaliło, że podczas spotkania szefostwa policji z przedstawicielami resortu spraw wewnętrznych miało dojść do ustalenia, że będzie ,,zero tolerancji dla przeciwników szczepień, którzy łamią prawo”.

REKLAMA

Wszystko to dotyczy ataku na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim, do którego doszło w ubiegłą niedzielę. Antyszczepionkowi działacze z nieformalnej grupy Polskie Żółte Kamizelki próbowali wedrzeć się do środka.

W pewnym momencie doszło do przepychanek z pracownikami punktu. Na miejscu pojawiła się straż miejska i policja. W efekcie zatrzymane zostały dwie osoby – jedna za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a druga za znieważenie i grożenie funkcjonariuszom. Po przeprowadzeniu czynności obie zatrzymane osoby zostały zwolnione.

REKLAMA

Naruszenie nietykalności cielesnej czy to osoby prywatnej, czy też funkcjonariusza publicznego. Znieważenie, czy to osoby prywatnej, czy funkcjonariusza publicznego. Naruszenie miru domowego, czy popełnienie innych przestępstw, które mogą towarzyszyć takiemu aroganckiemu i agresywnemu zachowaniu – tłumaczył rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka w rozmowie z RMF FM.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA