Zniszczono 13 samochodów w Gdyni. Policja poszukuje dwóch sprawców

policja
fot. Pixabay

W godzinach nocnych z soboty na niedzielę dwóch mężczyzn zniszczyło kilkanaście samochodów w Gdyni. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawców. Dotarła już do świadków zdarzenia i sporządziła rysopisy poszukiwanych.

REKLAMA

Jak przekazała oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert, około godziny 4:00 w niedzielny poranek dyżurny z komisariatu z Oksywia otrzymał zgłoszenie, że dwie osoby skaczą po maskach zaparkowanych samochodów na ulicach Kleeberga i Staniewicza.

Policjantka dodała, że sprawcy zdołali uciec przed przybyciem funkcjonariuszy, a łącznie uszkodzonych zostało 13 pojazdów. Zostały w nich wybite przednie szyby, wyrwano lusterka, a także wgnieciono dachy. Z jednego z aut skradziono natomiast tablice rejestracyjne.

REKLAMA

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze z Gdyni poinformowali, że na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i policyjny technik, który zabezpieczył ślady dokonanego przestępstwa. Ponadto zdołali dotrzeć do świadków zdarzenia, którzy pomogli w sporządzaniu rysopisów sprawców.

Teraz mundurowi poszukują dwóch mężczyzn, których opisywali świadkowie. Póki co nie zdołano ich zlokalizować, ale wiadomo, że przestępstwo w postaci uszkodzenia cudzego mienia grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Podziel się: