Zrób to, a pelargonie
YouTube screen | Uradi Sama- Ideje za kreativce

Zrób to, a pelargonie będą kwitły jak szalone przez cały rok. To rewelacyjny patent, który musisz poznać jeśli masz na balkonie te rośliny.

Pelargonie to piękne rośliny ozdobne, które dodają uroku naszym ogrodom i najczęściej balkonom. Aby cieszyć się ich bujnym kwitnieniem przez cały rok, warto znać pewien genialny trik. Sprawdź na czym polega i koniecznie zastosuj, a nie pożałujesz.

Zrób to, a pelargonie będą kwitły jak nigdy dotąd

Dodaj kroplę jodu do wody, następnie podlewaj taką mieszanką pelargonie. Wpłynie to na intensywność i trwałość kwitnienia.  Dlaczego jod? Jod jest pierwiastkiem śladowym, który odgrywa istotną rolę w metabolizmie roślin. Jego obecność znacznie wpływa na procesy wzrostu, kwitnienia i odporności. Dodanie kropli jodu do wody podlewania pelargonii może przyczynić się do jej obfitego kwitnienia.

Wystarczy dodać kroplę jodu do 1 litra wody i podlewać pelargonie co około 2-4 tygodnie, w zależności od potrzeb rośliny. Najlepiej stosować rozcieńczony jod, aby uniknąć zbyt dużej ilości tego pierwiastka. Warto również podlewać rośliny standardową wodą bez jodu pomiędzy aplikacjami. Po zastosowaniu tej mieszanki obserwuj reakcję roślin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę