REKLAMA

Marihuana
Fot. Chełm Policja

Chełmscy policjanci znaleźli w altance na jednej z działek 26 kg marihuany, które było schowane w specjalnym pomieszczeniu. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn, którym grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej chełmscy policjanci udali się w ostatnią środę na teren ogródków działkowych w Chełmie. Z ich informacji wynikało, że mogą tam się znajdować znaczne ilości narkotyków.

Po wejściu do jednej z altanek przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Ich oczom ukazało się specjalnie przygotowane pomieszczenie, a w nim szereg półek, na których suszyły się konopie indyjskie przy sztucznym oświetleniu.

REKLAMA

Konopie znajdowały się w różnej fazie rozkwity, a do tego marihuanę znaleziono w pudłach na podłodze. Łącznie zabezpieczonych zostało aż 26 kilogramów narkotyków, a także sprzęt służący do ich wytwarzania.

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn, którzy byli kompletnie zaskoczeni wizytą mundurowych. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 26 do 29-lat trafili na komendę. – Zgodnie z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności – przypomina komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA