fot. Facebook

9-letnia Litwinka bawiła się na ulicy z młodszą siostrą, gdy nagle doszło do tragedii. Nieznany sprawca zbliżył się do dziewczynki i ją zasztyletował. Do zdarzenia doszło w Wielkiej Brytanii. W sobotę policja ujawniła wizerunek poszukiwanego, podejrzanego mężczyzny – podaje „Polsat News”.

Dramatyczne morderstwo miało miejsce w miejscowości Boston, w hrabstwie Lincolnshire (wschodnia Anglia). 9-letnia dziewczynka pochodząca z Litwy została zasztyletowana przez nieznanego mężczyznę. Dziecko bawiło się razem ze swoją młodszą siostrą na ulicy niedaleko ich domu.

Policja poszukuje sprawcy tego brutalnego mordu. W sobotę organy ścigania opublikowały wizerunek domniemanego sprawcy. Jego twarz miała uchwycić kamera monitoringu.

„Pilnie apelujemy o pomoc w identyfikacji mężczyzny widocznego na zdjęciach. (…) Wszelkie informacje, nawet niewielkie, mogą okazać się dla nas kluczowe” – poinformowano.

W międzyczasie dokonano dwóch aresztowań osób podejrzanych o zabójstwo dziewczynki. Podejrzani zostali jednak wypuszczeni z aresztu bez podania zarzutów. Poszukiwania trwają. Rodzina zabitego dziecka została objęta opieką psychologiczną.

Sąsiedzi wstrząśnięci. Przerażona nawet szefowa brytyjskiego MSW

Wstrząsająca zbrodnia odbiła się echem nawet w siedzibie brytyjskiego parlamentu. Do sprawy odniosła się brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel. „Jestem przerażona słysząc o tragicznej śmierci dziewięcioletniej dziewczynki w Bostonie, Lincolnshire. Kieruje wyrazy współczucia do jej rodziny” – napisała na Twitterze.

Wstrząśnięci są także mieszkańcy miasta, w którym doszło do tej olbrzymiej tragedii. Sąsiedzi litewskiej rodziny są w szoku. W piątek zebrali się, aby złożyć kwiaty i oddać hołd zamordowanej dziewczynce obok miejsca zbrodni.

„Była tylko małą dziewczynką, jak ktokolwiek mógł to zrobić? To najbardziej szokująca tragedia, jaka kiedykolwiek spotkała nasze małe miasteczko” – powiedział jeden z mieszkańców miasta.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę